پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید

پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید

برنامه نویسی یکی از شغل هایی است که با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف کمک کرده است. با بسیاری از کارهای بانکی خود را به وسیله اپلیکیشن ها انجام می دهیم. آیا بازی های کامپیوتری مختلفی را در موبایل خود نصب داریم. همچنین از پیام رسان های متفاوتی استفاده می نماییم. تمامی این موارد به کمک برنامه نویسی امکان پذیر شده است. شما در زمان خواندن این مطالب احتمالاً با تلفن همراه خود وارد سایت شده اید. باید بگویم اگر موبایل شما دارای سیستم عامل اندروید است، شما به کمک برنامه نویسان اندروید توانسته اید به سایت ورود کنید؛ زیرا استفاده از برنامه نویسی اندروید موجب ساخت مرورگر های اندرویدی شده است و کار را برای شما راحت کرده است. بسیاری از افراد علاقه‌مند به یادگیری برنامه نویسی اندروید هستند و به سراغ پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید می روند.

تمام یادگیری های پیش نیاز دارد. برنامه نویسی اندروید نیز از این امر مستثنی نیست. سایت شبیه سازی، قصد دارد در این بخش ما را با پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید آشنا سازد. اگر شما نیز به دنبال یادگیری برنامه نویسی اندروید هستید، بهتر است ابتدا پیش نیازهای آن را بدانید. بنابراین این مطالب را تا انتها مطالعه کنید.

برای انجام پروژه پایتون و سفارش شبیه سازی پروژه پایتون با ما همراه باشید.

برنامه نویسی اندروید چیست؟

برنامه نویسی در واقع تبدیل ابزارهای الکترونیکی خام به ابزاری هوشمند است که استفاده از آن بسیار راحت تر و کاربردی تر می باشد. کار به وسیله کد ها و دستورات کامپیوتری انجام می‌گیرد. برای تعریف اندروید باید بگوییم سیستم عاملی است که هسته اصلی آن لینوکس بوده، بر روی ابزاری مانند تلفن های هوشمند و به صورت متن باز استفاده می‌شود. متن باز بودن به این معنی است که رایگان و قابل توسعه دادن است. شرکت پشتیبانی کننده اندروید، گوگل است که کمک بزرگی به توسعه این سیستم عامل نموده است. حال می توان گفت برنامه نویسی اندروید در واقع ساخت ابزارهای هوشمند بر روی این سیستم عامل محبوب می باشد. در ادامه شما را با مهم ترین پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید آشنا می کنیم.

همه چیز درباره زبان برنامه نویسی go
ادامه مطلب

لیست پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید

پیش نیاز‌ های برنامه نویسی اندروید به دو دسته پیش نیازهای فنی و غیرفنی تقسیم می‌شوند. از جمله مهم‌ترین پیش نیاز‌های غیرفنی برای ورود به دنیای برنامه نویسی می‌توان به داشتن انگیزه و هدف گذاری مناسب، آشنایی با کامپیوتر و اینترنت اشاره کرد. در ادامه به معرفی و بررسی چندین مورد از مهمترین پیش نیاز های فنی برنامه نویسی اندروید پرداخته می شود.

برای انجام پروژه SPSS و سفارش شبیه سازی پروژه SPSS با ما همراه باشید.

یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا

در همین ابتدای کار باید عنوان کرد که یکی از پیش‌نیازهای اصلی زبان برنامه نویسی اندروید این است که زبان برنامه نویسی جاوا را یاد بگیرید‌. زبان برنامه نویسی جاوا کمک زیادی به سرعت بخشیدن به کار شما می نماید. برای برنامه نویسی اندروید، لازم نیست که بطور کامل بر زبان برنامه نویسی جاوا آشنا باشید، اما باید اطلاعات اولیه و مقدماتی ای در این باره داشته باشید. اما این تفکر که اگر این زبان را بلد نباشید، نمی توانید یک برنامه نویس اندرویدی شوید، اشتباه است. شما حتی بدون علم جاوا نیز می توانید برنامه های اندرویدی را طراحی کنید، اما سرعت کار شما کند می شود و نمی توانید به سرعت یک برنامه اندرویدی بنویسید.

در کل اگر مایل به یادگیری برنامه نویسی اندروید هستید و از زبان برنامه نویسی جاوا هیچ اطلاعی ندارید، قطعاً در ادامه راه به مشکل بر می‌خورید و این می‌تواند شما را سرخورده و دلسرد کند. پس حتماً به یادگیری این پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید اهمیت بدهید. اگر بتوانید مفاهیم و اصول اولیه و پایه‌ای برنامه نویسی جاوا را یاد بگیرید هم اعتماد به نفس بیشتری به دست خواهید آورد و هم اینکه کار ساخت اپلیکیشن خیلی خیلی راحت‌تر پیش خواهد رفت.

مهم ترین نکاتی که به رشد شما در برنامه نویسی کمک خواهد کرد؟
ادامه مطلب

زبان xml

یکی دیگر از پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید، زبان XML است. بهتر است با این زبان نیز آشنا شوید. اگر شما این زبان را بلد باشید، به طور حتم وضعیت خیلی بهتری را برای ساخت اپلیکیشن خواهید داشت. باید عنوان کرد که XML یک زبان نشانه گذاری توسعه پذیر است که به وسیله آن به راحتی می توانید اجزاء (UI رابط کاربری) برنامه و اپلیکیشن اندروید خودتان را طراحی کنید. این زبان یکی از زبان های معروف برنامه نویسی اندروید می باشد.

برای انجام پروژه اسپین-هایسیس و سفارش شبیه سازی پروژه اسپین–هایسیس با ما همراه باشید.

تایپ با سرعت بالا

یکی از روش های تایپ با سرعت بالا تایپ ده انگشتی است. بهتر است قبل از شروع به یادگیری برنامه نویسی، سرعت تایپ خود را افزایش دهید. تایپ ده انگشتی مهارتی است که علاوه بر اینکه باعث می‌شود سرعت تایپ شما افزایش پیدا کند و در کد نویسی بهتر و سریعتر تایپ کنید؛ در مکانیزم فکری شما هم تاثیر می‌گذارد. در واقع تایپ ده انگشتی باعث می‌شود که فکر، منسجم تر و با سرعت بیشتر فعالیت کند و یکی از پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید نیز به شمار می رود.

زبان انگلیسی

دانش زبانی در امر برنامه نویسی مهم است. دلیل اهمیت این امر اینست که تمام زبان‌های برنامه نویسی از جمله برنامه نویسی اندروید به زبان انگلیسی است ؛ دوم اینکه آموزش ها و منابع کد های مورد نیاز ما برای یادگیری و استفاده اکثرا به زبان انگلیسی است و باید آن را بدانیم. به همین جهت آشنایی با زبان انگلیسی را یکی از پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید می دانیم.

انجام پروژه یادگیری ماشین با پایتون
ادامه مطلب

سخت افزار متناسب با برنامه نویسی

برای اینکه برنامه نویسی اندروید را شروع کنیم نیازمند یک کامپیوتر یا لپتابی هستیم که بتوانید از طریق آن کدنویسی را انجام دهیم. برای برنامه نویسی اندروید قدرتی که گوگل اعلام کرده به این صورت است که حداقل رم باید 3 گیگابایت باشد و قدرت پیشنهادی رم 6 گیگابایت است، اما براساس تجربه افراد متخصص در زمینه کد نویسی، حداقل رم سیستم 4 گیگابایت باید باشد و رم پیشنهادی 8 گیگابایت است. بنابراین توجه به سخت افزار سیستم مورد استفاده یکی از پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید است.

برای انجام پروژه آباکوس و سفارش شبیه سازی پروژه آباکوس با ما همراه باشید.

پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید را فراموش نکنید

برنامه نویسی یکی از شغل های پر درآمد، با بازار کار خوب است. اگر شما ایده و توانایی لازم برای پیاده کردن آن را داشته باشید، به راحتی می توانید در این زمینه موفق شوید. در این بین برنامه نویسی اندرویدی علاوه بر تقاضای زیادی که دارد، بسیار گسترده تر بوده و انجام آن راحت تر است. این امر موجب می شود بسیاری از افراد به این حرفه روی آورند. در این مقاله سعی شد، پیش نیاز های برنامه نویسی اندروید برای یادگیری، بیان شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا شرکت در دوره های برنامه نویسی، به سایت سیمولنسر مراجعه کرده و اطلاعات کامل تر را از طریق پشتیبانی و مشاوران زبده این شرکت، کسب کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.