6 برنامه نویس بزرگ دنیا

برنامه نویس

سایت شبیه سازی قصد دارد در این مقاله ۶ برنامه نویس بزرگ دنیا را به شما معرفی کرده و اطلاعات مهم و جالبی در مورد آنها با شما به اشتراک بگذارد. انسان هر کاری را که می خواهد شروع کند به دنبال افراد موفق و الگو در آن زمینه می گردد. وجود افراد بزرگ و قدرتمند در یک زمینه کاری باعث ایجاد قوت قلب و انگیزه در فرد می شود. هر چه افرادی که در یک زمینه شغلی موفق باشند بیشتر باشد، افراد زیادی ترغیب می شوند تا به آن زمینه شغلی رفته و شانس خود را در آن جا  امتحان کنند.

برای انجام پروژه پایتون و سفارش شبیه سازی پروژه پایتون با ما همراه باشید.

در حرفه برنامه نویسی نیز این امر وجود دارد و بسیاری از افرادی که به تازگی وارد این حرفه می شوند به دنبال افراد موفق و بزرگ در این زمینه هستند. آنها می خواهد که برنامه نویسان بزرگ دنیا را بشناسند و از آنها ایده پردازی کنند. شناخت برنامه نویسان بزرگ دنیا به برنامه نویس های تازه کار کمک می‌کند تا شیوه ها و روش های برنامه نویسی را آموخته و پله های ترقی را راحت تر طی کنند.

برای انجام پروژه فلوئنت و سفارش شبیه سازی پروژه فلوئنت با ما همراه باشید.

اگر شما جزو برنامه نویسان هستید و یا میخواهید به این حرفه وارد شوید بهتر است که با بزرگان این کار آشنا شوید؛ بنابراین بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

۶ برنامه نویس بزرگ دنیا

برنامه نویسان زیادی در دنیا وجود دارند که کار برنامه نویسی را به خوبی انجام می دهند. معرفی تمام این افراد در این مقاله نمی گنجد. بنابراین در این بخش شش برنامه نویس بزرگ دنیا به شما معرفی خواهد شد.

  لینوس توروالدز:

خالق لینوکس است. سیستم عامل رایگانی که در یکی از اتاقهای خوابگاه دانشگاه هیلسینکی متولد شد. امروزه، لینوکس سیستم عامل منتخب دیتاسنترها، سوپرکامپیوترها و مزارع سرور عظیم دنیا است و البته ارتش عظیمی از هواخواهان متخصص را در پشت سر خود دارد. او متولد ۲۸ دسامبر ۱۹۶۹ در هلسینکی فنلاند) یک مهندس نرم‌افزار فنلاندیآمریکایی است که به خاطر آغاز و توسعهٔ هسته لینوکس و همچنین نرم‌افزار گیت شناخته می‌شود.

برای انجام پروژه گمز و سفارش شبیه سازی پروژه گمز با ما همراه تماس باشید.

آشنایی با مسیرهای شغلی برنامه نویسی
ادامه مطلب

او پس از چندی معمار ارشد پروژهٔ هسته لینوکس شد و هم‌اکنون مسئولیت هماهنگ کنندهٔ پروژه (هسته لینوکس) را بر عهده دارد. او در سال ۲۰۰۰ رتبه‌ی هفدهم، تاثیر گذارترین افراد قرن را بدست آورد.  البته توروالدز بخاطر زبان تند و تیزش هم شهره خاص و عام است. در یکی از کنفرانس ها هنگامی که یکی از حاضران از وی سوال کرد که آیا رویه فعلی شما باعث رویگردان شدن کاربران از لینوکس نمی‌شود؟ پاسخ داد “برایم مهم نیست!”

 سر تیم برنزلی:

سر تیم برنزلی تنها فرد حاضر در این لیست است که  نشان شوالیه را از دست ملکه پیشین انگلستان دریافت کرده است. او پروتکل انتقال ابرمتن (HTTP ) را ابداع کرد. وب جهان گستر (World Wide Web) هم براساس این تکنولوژی ساخته شده و در حقیقت وی را باید پدر اینترنت نامید. سر تیم برتزلی که یکی از ۶ developer بزرگ دنیا می باشد،  زادهٔ ۸ ژوئن ۱۹۵۵ در لندن است.

برای انجام پروژه کامسول و سفارش شبیه سازی پروژه کامسول با ما همراه باشید.

او یک دانشمند بریتانیایی علوم رایانه است که بیشتر برای اختراعش، وب جهان گستر شناخته می‌شود. او محقق علوم کامپیوتر در دانشگاه آکسفورد و پروفسور مؤسسه فناوری ماساچوست است. او در فهرست ۱۰۰ شخصیت برجسته قرن بیستم مجله تایم قرار گرفت و جوایز متعددی برای اختراعش دریافت کرده‌است. 

 دونالد کنوت:

کنوت دانشمندانی است که به لطف تحقیقات و مطالعات دانشگاهی وسیع در زمینه علوم کامپیوتر، اکنون عنوان “پدر تحلیل الگوریتم‌ها” را از آن خود کرده است. هر چیزی در دنیای اینترنت، از الگوریتم فید اخبار فیسبوک تا پیشنهادات آمازون به نوعی مدیون کارهای این مرد هستند. اکنون و در سن ۷۰ سالگی در حال نوشتن کتابی به نام هنر برنامه نویسی می باشد. او زاده ۱۰ ژانویه، ۱۹۳۸ می بشاد و اکنون دانشمند علوم رایانه و استاد افتخاری در دانشگاه استانفورد در ایالت کالیفورنیای آمریکا است. کنوت developer مشهوری است که به شوخ طبعی های معروف می باشد.

برای انجام پروژه لینگو و سفارش شبیه سازی پروژه لینگو با ما همراه باشید.

آشنایی با مسیرهای شغلی برنامه نویسی
ادامه مطلب

 براندان ایچ:

به احتمال فراوان اگر شما مدتی به دنبال یادگیری برنامه نویسی بوده باشید و یا جستجو هایی در مورد برنامه نویسی در اینترنت کرده باشد، حتماً اسم زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به گوشتان خورده است. برندان ایچ مخترع زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت می باشد. این فرد یکی از بزرگترین برنامه نویسان حال حاضر دنیا است که زبانی را که اختراع کرده است بین بسیاری از برنامه نویسان محبوب می باشد. متولد ۱۶ ژوییه ۱۹۶۱ در پنسلوانیا می باشد. او همچنین بنیانگذار شرکت موزیلا و مرورگر موزیلا فایرفاکس است. 

 مارک زاکر برگ:

مارک زاکر برگ مشهور نیز فیسبوک را در اتاق خوابگاه دانشگاه هاروارد خلق کرد. او اکنون جزو ۶ developer بزرگ دنیا می باشد. امروزه فیسبوک مشهور با شعار “سریع حرکت کن و همه‌چیز را بشکن” مشغول توسعه فرهنگ استارت‌آپ در سراسر دنیا است. این برنامه نویسی یکی از بزرگترین شرکت های ارتباطی دنیا را در اختیار دارد و همچنین علاوه بر شرکت فیسبوک دارنده برنامه های اجتماعی واتساپ و اینستاگرام می باشد. او زاده ۱۴ مه ۱۹۸۴ می باشد و اکنون در کشور ایالات متحده زندگی می کند. او یکی از ثروتمندترین افراد حاضر در دنیا می باشد و دارایی او به ۱۲۳ میلیارد دلار می رسد.

برای انجام پروژه آباکوس و سفارش شبیه سازی پروژه آباکوس با ما همراه باشید.

 سلیمان هایکز:

بنیانگذار داکر است. یک تکنولوژی فوق‌العاده جذاب که توسعه‌دهندگان و برنامه نویسان به آن عشق می‌ورزند. زیرا به آنها اجازه می‌دهد کدهای‌شان را یک بار نوشته و سپس در هر سیستمی به اجرای آنها بپردازند. داکر در حقیقت یک پروژه جنبی در شرکتی با نام دات‌کلود بود. اما هنگامی که این پلتفرم عرضه شد، شرکت از حمایت آن سر باز زد. داکر امروزه بیش از یک میلیارد دلار ارزش گذاری می‌شود. در واقع می توان گفت سلیمان هایکز از این جهت یکی از برنامه نویسان بزرگ دنیا است که اکثر برنامه نویسان را از شر چندباره نوشتن کد ها خلاص کرد.

برای انجام پروژه متلب و سفارش شبیه سازی پروژه متلب با ما همراه باشید.

آشنایی با مسیرهای شغلی برنامه نویسی
ادامه مطلب

سخن پایانی

در این مقاله 6 developer بزرگ دنیا به شما معرفی شدند. این افراد منجر به تغییرات بزرگی در دنیای اینترنت و برنامه نویسی و همچنین نرم افزار ها شده اند. تقریباً تمام مردم دنیا بر این باور هستند که این افراد از بزرگترین برنامه نویسان دنیا می باشند. اگر شما تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برنامه نویسی و یادگیری آن دارید، می توانید به سایت شبیه سازی مراجعه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.