آشنایی با زبان های برنامه نویسی ios

زبان برنامه نویسی ios

IOS پلتفرم انحصاری شرکت اپل می باشد، IOS یک سیستم عامل قدرتمند است و استفاده از آن برای همه کاربران کاری راحت است.زمانی که آیفون معرفی شد سیستم عامل ios را نیز به کاربران معرفی کرد، هنگامی که آیفون 1 معرفی شد سیستم عاملش نسبت به سیستم عامل های رقیب عقب تر بود و مورد توجه کاربران نبود. زبان برنامه نویسی ios موضوع مورد نظر می می باشد.

برای انجام پروژه پایتون در شیراز با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

آشنایی با زبان برنامه نویسی ios

اولین نسخه ios قابلیت چندانی نداشت، اپل در ios یک کاری انجام داد که در دنیای تلفن همراه کاری مهم و منحصر به فرد به حساب می آمد و آن این بود که فایل های سیستمی را از دید کاربران پنهان می کرد، بیشترین علت این کار آسان سازی و کاربر پسند کردن دستگاه بود. یکی از تکنولوژی هایی که توانست دنیای تلفن همراه را تغییر دهد سیستم عامل های محبوب اندروید و ios  می باشد، با آموزش زبان برنامه نویسی ios می توان نیاز های کاربران گوشی های اپل را برآورده کرد.

برای انجام پروژه پایتون اصفهان با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

در زبان برنامه نویسی ios  امنیت داده ها بسیار اهمیت دارد، بنابراین وجود برنامه نویسانی که بتواند این امنیت را برقرار کنند امری حیاتی است. اما ویژگی دیگری که شرکت آیفون برای دستگاهش طراحی کرد ویژگی springboard بود با این کار در هر قسمت سیستم عامل که باشید با فشردن کلید HOME تمام اپلیکیشن ها به او نشان داده می شود. سیستم IOS از لحاظ سهولت حرف اول را می زند.

برای انجام پروژه پایتون کرج با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

مهم ترین ابزار های مهندسی کامپیوتر
ادامه مطلب

و اما یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد IOS معرفی اپلیکیشن (APP STORE)   است. اپلیکیشن APP STORE بسیار هوشمندانه طراحی شده است. با تمام مزیت هایی که اپلیکیشن APP STORE دارد یک سری انتقاداتی نیز دارد، اول اینکه اپل اجازه دسترسی کامل به هسته اصلی IOS  را به کاربران نمی دهد. و تنها اجازه نصب آنها را می دهد.

IOS

متاسفانه IOS یک نسخه با ثبات نبود و با مشکلاتی مواجه بود. مشکلاتی مثل عمر کم باتری و مشکل پیدا کردن اپلیکیشن حین اجرا و همچنین قطع شدن تماس. یک ویژگی مهمی که به IOS اضافه شد، که این ویژگی علاوه بر شماره گیری مخاطبان می تواند موسیقی را اجرا و شناسایی کند. زبان برنامه نویسی ios

برای انجام پروژه داده کاوی با پایتون با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

IOS دارای ویژگی های دیگری نیز هست که در اینجا به آن می پردازیم:

ضبط ویدیو، صفحه کلید سازگار با حالت افقی، اپلیکیشن ضبط صدا، حذف فایل ها از راه دور، قابلیت متصل شدن به اینترنت از طریق دستگاه USB، و ویژگی Find My iPhone برای ردگیری گوشی های گم شده آنها ویژگی های خیلی خوبی است که شرکت اپل برای سیستم عامل IOS در نظر گرفته است. در IOS2 اپل فروشگاه رسمی APP STORE) ) خود را معرفی کرد. IOS همراه با iPhone 3GS در سال 2009 معرفی شد. این نسخه از آیفون نیز همانند نسخه های قبلی از امکانات زیادی برخوردار نبود.

برای انجام پروژه پایتون مشهد با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

زبان برنامه نویسی ios

امروزه اپلیکیشن IOS نظر کاربران زیادی را به خود جلب کرده است، طبق آمار بدست آمده شرکت اپل سالانه تعداد زیادی از گوشی آیفون خود را به فروش می رساند. همین عامل سبب شده امروزه برنامه نویسان زیادی مشتاق برنامه نویسی برای سیستم عامل IOS  باشند. زبان برنامه نویسی Objective-C به عنوان زبان اصلی اپل برای طراحی اپلیکیشن IOS معرفی می شود، این زبان برنامه نویسی در سال 1984 معرفی شد. زبان برنامه نویسی Objective-C به عنوان یک لایه نازک بر روی زبان برنامه نویسی C  پیاده شده است. Objective-C یک زبان برنامه نویسی شی گراست که با اضافه کردن زبان ارسال پیام از زبان SMALL TALK  به زبان C شکل گرفت. 

زبان برنامه نویسی سویفت

زبان برنامه نویسی سویفت یک زبان برنامه نویسی چند منظوره می باشد که در سال 2014 توسط شرکت اپل معرفی شد. زبان برنامه نویسی سویفت کامپایلری است که به سرعت رشد و توسعه یافته است. ویژگی های زبان برنامه نویسی سویفت عبارتند از: زبان برنامه نویسی ios

برای انجام پروژه پایتون تبریز با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

  • قابل تطبیق شدن با سایر سیستم عامل ها
  • قابل استفاده روی لینوکس
  • یادگیری بسیار آسان
  • کوتاه و کم حجم بودن کد ها
  • یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی

نتیجه مورد نظر از زبان برنامه نویسی ios

در زبان برنامه نویسی سویفت هر توسعه دهنده ای این اجازه را دارد تا هر متغییری را انتخاب کند، به این معنا که اگر متغیری دارای خطا بود برنامه نویس بتواند با تغییر در ساختار کد ها از خطا جلوگیری کند. زبان برنامه نویسی ios

زبان برنامه نویسی C

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی ساده است که در سال 2000 توسط شرکت مایکروسافت ارائه شد. به عبارتی سی شارپ چهارمین زبان قدرتمند است. 

برای انجام پروژه پایتون غرب تهران با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

انجام پروژه سیمولینک متلب
ادامه مطلب

زبان برنامه نویسی ++C

زبان برنامه نویسی ++C یک زبان چند الگویی است، که در طراحی اپلیکیشن IOS استفاده می شود.  زبان برنامه نویسی ios

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.