مشکلات و چالش های برنامه نویسی iOS در ویندوز

چند نمونه از مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز

بدون شک شرکت اپل یکی از ابداع کنندگان برتر نرم افزارها و محصولات مرتبط با سیستم عامل می باشد. اما با تمام مزیت های خوبی که نرم افزارهای تحت سیستم عامل IOS دارد، این شرکت اسیر یک سری عمل های انحصار طلبی شده است و این موضوع مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز را به همراه داشته است.

برای انجام پروژه پایتون و سفارش شبیه سازی پروژه پایتون با ما همراه باشید.

2 نمونه از مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز

امروزه به دلیل وجود برخی مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز، شاهد عدم پشتیبانی از نرم افزارهای متن باز هستیم که یکی از عیوب و نقص های نرم افزارهای اپل می باشد. این مسئله نه تنها در مورد پشتیبانی، بلکه در مورد توسعه نرم افزارها نیز وجود دارد. طبق دستورالعمل های شرکت اپل باید توسعه نرم افزار از طریق سیستم عامل مک صورت گیرد. 

در چنین شرایطی باز یک نقص در مورد مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز وجود دارد  و آن استفاده از مک فقط با استفاده از دستگاه اپل است. اینها تعدادی از مشکلاتی هستند که برنامه IOS با آن درگیر است.

مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز به چه صورت است؟

قبل از کسب اطلاعات در مورد مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز، باید بدانید که که ios چیست؟ ios یک سیستم عامل موبایل می باشد. این سیستم عامل هم اکنون روی دستگاه های موبایل آیفون قابل اجرا هستند. 

برای انجام پروژه فلوئنت و سفارش شبیه سازی پروژه فلوئنت با ما همراه باشید.

در تمامی دستگاه های تحت سیستم عامل ios صفحه کلید و موس وجود ندارد. شما باید با یک صفحه ورودی لمسی به انجام کار بپردازید. بنابراین سیستم عامل ios  یک سیستم عامل سنتی نیست و قابلیت های زیادی دارد که آن را از سیستم عامل های دیگر مستثنی کرده است. 

مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز چیست؟

چالش و مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز کدامند؟

توسعه اپلیکیشن ios توسط برنامه نویسی ios برای سخت افزارهای شرکت اپل انجام می شود. با این حال به نظر شما چالش های برنامه نویسی ios چه چیزهایی هستند؟ توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل امکان دارد برای انجام برنامه نویسی ios کمی تردید داشته باشند.

زیرا به تصور آن ها جهت برنامه نویسی برای ios باید حتما به یک کامپیوتری که مختص برنامه های اپل است دست پیدا کرد و دستیابی به این کامپیوترها مسلما گرانتر از سیستم های ویندوز می باشد. از سوی دگر برنامه نویسان بعد از برنامه نویسی برای ios با چالش دیگری نیز روبرو هستند. 

مهمترین مشکلات برنامه نویسی ios در ویندوز این است که بعد از تمام شدن برنامه نویسی ios و آماده کردن آن جهت ارائه و پیش از تحویل آن به اپ استور، این اپلیکیشن تولید شده به طور سختگیرانه ای با مسائل کنترل کیفیت روبرو است. 

علاوه بر مسائلی که بیان شد اپلیکیشن های همراه باید اتصالشان از راه دور انجام شود و به نوعی از یک کلاینت سرور استفاده کنند. هین مورد کلاینت سروری نوعی پیچیدگی نسبت به نرم افزارهای دیگر برای سیستم عامل ios  به همراه دارد. اپلیکیشن همراه به دلیل محدودیت منبع و وابستگی به منابع خارجی باید با کنشگران از راه دور در ارتباط باشد. 

با این وجود این مسئله در مورد تمام اپلیکیشن های ios صدق نمی کند. اما به طور کلی تمامی اپلیکیشن های موبایل برای انجام نصب و بروزرسانی احتیاج به اتصال از راه دور دارند. این یکی از مهم ترین چالش و مشکلات برنامه نویسی ios  در ویندوز است که برنامه نویسان با آن درگیر هستند. 

برای انجام پروژه گمز و سفارش شبیه سازی پروژه گمز با ما همراه تماس باشید.

زبان برنامه نویسی کربن چیست؟
ادامه مطلب

اما تنها دلیلی که سبب شده است استفاده از برنامه نویسی ios با تما این عیوب و محدودیت همچنان به فعالیت خود ادامه دهد، این است که کاربران آیفون به صورت میلیونی در سراسر جهان از دستگاه آیپد و آیفون در حال استفاده هستند. با تمام این توصیفات در مورد برنامه نویسی IOS توسعه اپلیکیشن IOS نیز مانند اندروید به راحتی انجام پذیر است. بنابراین با دسترسی به منابع مناسب می توان به این موضوع مهم دست یافت.

برنامه نویسی در ویندوز به چه صورت است؟

امروزه توسعه اپلیکیشن های IOS فقط با دستگاه های اپلی انجام نمی شود و این کار را می توان با سیستم عامل ویندوز نیز انجام داد. سوالی که ممکن است در اینجا مطرح شود این است که چطور می توان برنامه نویسی را در ویندوز انجام داد؟

محدودیت های شرکت اپل فقط محدود به محصولات سخت افزاری و نرم افزاری نمی شود، بلکه نرم افزارها نیز با این مسئله مواجه می شوند. ابزارها و امکاناتی که در برنامه نویسی IOS استفاده می شوند فقط برای سیستم عامل های مک قابل استفاده هستند و هیچ  نسخه رسمی برای پلتفرم ویندوز ارائه نداده است. 

یکی دیگر از مشکلات برنامه نویسی IOS در ویندوز xcode می باشد. این محیط توسعه یکپارچه برای طراحی و توسعه ios امری ضروری است. مسئله این است که xcode فقط با سیستم عامل مک OS  سازگاری دارد.

برای انجام پروژه کامسول و سفارش شبیه سازی پروژه کامسول با ما همراه باشید.

چالش و مشکلات برنامه نویسی ios  در ویندوز دیگری که در این برنامه نویسی مطرح است این است که امکان تهیه یک کامپیوتر شخصی با سیستم عامل مک وجود ندارد زیرا اپل به دیگر تولید کنندگان اجازه استفاده از سیستم عامل خود را نمی دهد. موارد ذکر شده بخشی از مشکلات برنامه نویسی ios  در ویندوز محسوب می شود که مجموعه شبیه سازی در اختیار شما قرار داده است. 

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.