آشنایی با بهترین زبان های برنامه نویسی شی گرا

انواع زبان های برنامه نویسی شی گرا

امروزه زبان برنامه نویسی مثل بسیاری از تخصص های دنیای کامپیوتر در حال پیشرفت و تحول است و به دلیل رقابت در انواع زبان های برنامه نویسی، شاهد تنوع و به روزرسانی های متعددی هستیم. هر یک از این زبان های برنامه فعالیت های مختلفی را برای افراد به نمایش گذاشته اند که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد “آشنایی با بهترین زبان های برنامه نویسی شی گرا” برای شما ارائه دهیم.

برای انجام پروژه پایتون و سفارش شبیه سازی پروژه پایتون با ما همراه باشید.

انواع زبان های برنامه نویسی شی گرا

همانطور که در ابتدا به آن اشاره کرده ایم، زبان های برنامه نویسی شی گرا در انواع مختلفی طراحی شده اند که می توان آن ها را در دسته های مختلف طبقه بندی کرد. در ادامه می خواهیم تعدادی از زبان های برنامه نویسی شی گرا محبوب و پرطرفدار را به شما معرفی کنیم.

زبان برنامه نویسی جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا یکی از پرطرفدارترین زبان های برنامه نویسی به شمار می رود. جاوا به عنوان یکی از زبان های برنامه نویسی شی گرا شناخته می شود. اگر بخواهیم این زبان را با زبان دیگری شباهت دهیم، می توان گفت زبان برنامه نویسی جاوا به زبان سی پلاس پلاس شبیه است و از نظر شی گرا بودن در سطح بالاتری قرار دارد.

یکی از مزیت های زبان جاوا به عنوان زبان های برنامه نویسی شی گرا این است که مدیریت حافظه را به خوبی انجام می دهد. عملکرد زبان جاوا نسبت به زبان های دیگر بهتر و بالاتر نشان داده شده است. زبان برنامه نویسی جاوا از کلمات Just Another Vague Acronym گرفته شده است همچنین زبان جاوا کامپایل شده می باشد و به وسیله JVM به کد های ماشین تبدیل می شوند. 

برای انجام پروژه فلوئنت و سفارش شبیه سازی پروژه فلوئنتبا ما همراه باشید.

مشکلات و چالش های برنامه نویسی iOS در ویندوز
ادامه مطلب

زبان برنامه نویسی سی شارپ

سی شارپ نیز موضوع دیگری از زبان های برنامه نویسی شی گرا می باشد و در سطح بالایی نسبت به زبان های دیگر قرار دارد. زبان سی شارپ یک زبان چند الگویی مدل های تابعی، امری، عمومی و شی گرا می باشد. 

در ابتدا این زبان توسط مایکروسافت ساخته شد و بعد استانداردهای ISO و ECMA را نیز به خود اختصاص داد. زبان سی شارپ از دات نت پشتیبانی می کند و همچنین در همه جا به عنوان مایکروسافت ویژوال استودیو شناخته می شود. از دیگر ویژگی های زبان سی شارپ در زبان های برنامه نویسی شی گرا، سادگی، همه منظوره بودن و مدرن بودن است. 

زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس

زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس نیز یک زبان شی گرا می باشد. از جمله ویژگی های این زبان تحت عنوان یکی از زبان های برنامه نویسی شی گرا، همه منظوره بودن، شی گرا بودن و سطح میانی است. در جهان امروز بیشتر از زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس استفاده می شود.

نمونه های مختلف زبان برنامه نویسی شی گرا

این زبان به عنوان یک زبان قدیمی و پرکاربرد به شمار می رود. زبان سی پلاس پلاس با وجود اینکه یک زبان سطح میانی محسوب می شود، ولی قابلیت سطح بالا و پایین بودن را باهم یک جا دارد. به چند نمونه از پروژه ای نوشته شده توسط سی پلاس پلاس می پردازیم:

  • سیستم عامل ویندوز؛
  • مرورگر وب گردی ویندوز؛
  • مرورگر وب گردی فایرفاکس؛ 
  • نرم افزار ارتباط تصویری اسکایپ؛
  • نرم افزار گرافیکی فتوشاپ و غیره.

زبان برنامه نویسی روبی

از ویژگی های زبان برنامه نویسی روبی پویایی، شی گرا بودن و انعطاف پذیر بودن آن است. دو ویژگی اساسی این زبان small talk بودن و ویژگی نگارشی پرل از دیگر موضوعاتی است که در این دسته از زبان های برنامه نویسی شی گرا بودن به چشم می خورد. 

برای انجام پروژه گمز و سفارش شبیه سازی پروژه گمز با ما همراه تماس باشید.

آشنایی با مسیر شغلی برنامه نویسی
ادامه مطلب

روبی توسط یک برنامه نویسی ژاپنی نوشته شد. به طور خلاصه از ویژگی های بارز زبان روبی شی گرایی، باز تابی و تابعی می باشد. نسخه ای که در حال حاضر از زبان روبی مورد استفاده قرار می گیرد، نسخه ۲٫۴٫۰ به زبان سی و به صورت زبانی تک گذره انجام شده است. 

باید به این نکته توجه داشت که زبان سی پلاس پلاس یک زبان رایگان و Open Source می باشد و این زبان به عنوان یک زبان چند منظوره نیز شناخته می شود.

زبان برنامه نویسی پایتون

اکنون اگر بخواهیم یکی دیگر از انواع زبان های برنامه نویسی شی گرا را بیان کنیم باید گفت که نوبت به زبان بسیار محبوب و دوست داشتنی پایتون می رسد! این زبان نیز یک زبان برنامه نویسی شی گرا محسوب می شود که یک زبان قدرتمند توسط یک برنامه نویسی هلندی نوشته شده است. 

پایتون یک زبان اسکریپتی و گسترده است و آثار نفوذ این زبان را می توان در تمام کار های مربوط به برنامه نویسی مشاهده کرد. زبان برنامه نویسی پایتون به زبان بورتابل نوشته شده است و می تواند به صورت مجازی روی هر سیستم و پلتفرمی اجرا شود. پایتون در موارد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم:

  • آنالیز داده ها؛
  •  یادگیری ماشینی؛
  • خودکارسازی سامانه ها؛
  • و غیره.

زبان برنامه نویسی GO 

زبان برنامه نویسی گو توسط شرکت گوگل ساخته شد. یک زبان Open Source است که می تواند به برنامه نویسان کمک کند به توسعه وب بپردازند. با استفاده از این زبان می توان هر زبان برنامه نویسی را اجرا کرد و به عنوان یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی شی گرا شناخته می شود.

برای انجام پروژه کامسول و سفارش شبیه سازی پروژه کامسول با ما همراه باشید.

زبان برنامه نویسی سویفت یا swift چیست؟
ادامه مطلب

زبان برنامه نویسی کاتلین

زبان کاتلین یک زبان ایستا است که روی ماشین مجازی جاوا به کار خود می پردازد. همچنین این قابلیت را دارد که به Source کد جاوا اسکریپت کامپایل شود. 

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.