زبان برنامه نویسی کربن چیست؟

زبان برنامه نویسی کربن چیست؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید گفت که Carbon یک زبان برنامه نویسی جدید در گوگل است که به جای زبان برنامه نویسی قدیمی C++ مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان برنامه نویس به عنوان یک زبان با منبع باز و کامپایل شده مورد استفاده قرار گرفته است. 

برای انجام پروژه متلب کامپیوتر و سفارش شبیه سازی پروژه متلب کامپیوتر با ما همراه باشید.

شباهت c++ با زبان برنامه نویسی کربن چیست؟

زبان برنامه نویسی Carbon شباهت زیادی به زبان C++ دارد، از شیوه های مدرن پشتیبانی زبان C++ برای ایمنی حافظه استفاده می کنند. زبان برنامه نویسی کربن در سال 2021  یک نسخه اصلی از 0.1 را وارد بازار کرد. 

اصول برنامه نویسی کربن بر اساس سیستم جنریک ساخته شده است، به همین خاطر بررسی مجدد کدها در آن اعمال نمی شود. طراحان کربن حالت های اولیه برنامه خود را ردیابی نمی کنند، بلکه API ها و اصطلاحاتی را طراحی می کنند که می توانند از مرزهای پویا پشتیبانی کنند. 

ولی طراحان و توسعه دهندگان زبان های برنامه نویسی در این فکر هستند که یک زیر مجموعه ایمن برای برنامه کربن نیز ارائه دهند. به زبان ساده زبان برنامه نویسی کربن شکل تکامل یافته نرم افزارها و زبان های برنامه نویسی می باشد و تمامی تلاش خود را برای انجام کد نویسی آسان بکار می گیرد. 

ویژگی های زبان برنامه نویسی کربن چیست؟

زبان برنامه نویسی کربن دارای ویژگی هایی است که توانسته با استفاده از آن ها تمامی کسانی که از زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس استفاده می کنند را به سمت خود جلب کند. این ویژگی ها در واقع همان مواردی هستند که زبان برنامه نویسی کربن را از زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس متمایز می کند.

برای انجام پروژه سیمولینک متلب و سفارش شبیه سازی پروژه سیمولینک متلب با ما همراه باشید.

آشنایی با بهترین زبان های برنامه نویسی شی گرا
ادامه مطلب

 

زبان برنامه نویسی کربن چگونه است؟

5 مورد از علت تمایز زبان برنامه نویسی کربن چیست؟

  • تطبیق عملکرد C++ از طریق ماشین های مجازی سطح پایین؛
  • دسترسی به بیت ها و آدرس ها؛
  • همکاری بین دو زبان برنامه نویسی، یعنی فراخوانی کد های C++ به کربن و کد های کربن به C++؛
  •  ویژگی های در حال تکامل، بدین معنا که ساخت های مقیاس پذیر می توانند با ساخت های C++ در حال کار کردن باشند؛
  • ساختار زبان برنامه نویسی کربن دارای یک منبع باز است و دارای اسناد، کامپایلر ها و کتابخانه سی پلاس پلاس به عنوان یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و چند منظوره می تواند به توسعه سیستم عامل ها، مرورگرها و بازی های کامپیوتری بپردازد.

 همچنین این زبان به عنوان یک زبان تکامل یافته از روش های برنامه نویسی شی گرا و تابعی پشتیبانی می کند و همین موضوع باعث شده است که زبان برنامه نویسی C++  را قدرتمند و انعطاف پذیر نشان بدهد. 

تعدادی از زبان های برنامه نویسی هستند که برای آن ها جایگزین ارائه شد، در قسمت پایین به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم:

C++ به جای C

JavaScript -> TypeScript

Java -> Kotlin

C++ -> Carbon Language

 زبان هاییی که در جلوی فلش قرار دارند زبان های جایگزین می باشند. به طور کل برای پاسخ به سوال “زبان برنامه نویسی کربن چیست؟” می توان گفت زبانی است که از ابتدا ساخته شده و چیزی را از زبان C++ نگرفته است و شامل زبان های برنامه نویسی مدرن مانند Generic ها، کد ماژولار می باشد.

برایانجام پروژه متلب عمران و سفارش شبیه سازی پروژه متلب عمران با ما همراه باشید.

زبان برنامه نویسی سویفت یا swift چیست؟
ادامه مطلب

هدف از زبان برنامه نویسی کربن چیست؟

هدف زبان برنامه نویسی کربن برطرف کردن چندین کمبود اساسی در زبان سی پلاس پلاس می باشد. خوانایی و قابلیت توسعه دوجهته از اهداف اصلی زبان برنامه نویسی  Carbon می باشد. یکی از جنبه های این زبان که به خوبی مشخص نشده است مشارکت گوگل می باشد. 

با وجود اینکه توسعه دهندگان پروژه کربن کارمندان گوگل می باشند، ولی هیچ اشاره ای به کربن بودن گوگل نشده است. در ابتدای بوجود آمدن زبان کربن، تیم به درستی می دانست که این زبان نباید منحصر به خود برنامه های گوگل باشد، بلکه باید یک پروژه جامعه محور و مستقل باشد. زبان برنامه نویسی کربن دارای مزیت دسترسی و جامع بودن فرهنگ پروژه های این زبان را نباید فراموش کرد. تنها افراد گوگل در راه اندازی این زبان مشارکت ندارند، بلکه افرادی خارج از سازمان نیز هستند که در این پروژه به همکاری می پردازند. 

علت تغییر در زبان برنامه نویسی کربن چیست؟

به نظر شما علت تغییر در زبان برنامه نویسی کربن چیست؟ اگر بخواهیم علت جایگزینی زبان برنامه نویسی C++ را با زبان کربن بررسی کنیم، در ابتدا باید کاستی های زبان C++ را مورد بررسی قرار دهیم که بدانیم چرا کربن جایگزین برنامه سی پلاس پلاس شد.

برای انجام شبیه سازی مقاله با ما همراه باشید.

به چند مورد از این عیوب زبان C++ اشاره می کنیم:

  • C++ یک زبان پیچیده است که یادگیری آن برای برنامه نویسان تازه کار مشکل بود؛
  • استفاده از این زبان به دلیل داشتن ویژگی اشاره گرها و متغیرهای سراسری با مشکل امنیتی مواجه بود؛
  • هنگامی که در حال کد نویسی با سی پلاس پلاس هستید، قابلیت پشتیبانی از کدهای داخلی را ندارد؛

موضوع “زبان برنامه نویسی کربن چیست؟” سبب شد که به این عیوب پی ببرند و تمام این عیوب برنامه نویسان را وادار کرد که به راه اندازی زبان کربن اقدام کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.