زبان برنامه نویسی سویفت یا swift چیست؟

زبان برنامه نویسی سویفت به چه صورت است؟

اگر بخواهیم بگوییم که “زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟” می توان گفت که، توسط شرکت اپل ساخته شد. زبان swift یک زبان کامپایلری می باشد و از بسیاری از زبان های برنامه نویس الهام گرفته است. در حال حاضر این زبان به عنوان جوان ترین زبان برنامه نویسی در دنیا مطرح شده است.

عملکرد زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟

شاید با خود بگویید که عملکرد زبان برنامه نویسی چیست؟ زبان برنامه نویسی سویفت swift برای رفع مشکلات زبان قدیمی تر اپل یعنی Objective-C مورد استفاده قرار گرفت. شرکت اپل هزینه های زیادی را برای برطرف کردن مشکلات ناشی از زبان های برنامه نویسی متقبل می شد، ولی با آمدن زبان برنامه نویسی سویفت بسیاری از مشکلات اپل حل شد. 

به نظر شما توان زبا برنامه نویسی سویفت چیست؟ این نوع از زبان برنامه نویسی توانایی توسعه پروتکل را نیز دارد. زبان برنامه نویسی سویفت اولین بار در سال 2010 وارد بازار شد. 

برای انجام پروژه پایتون و سفارش شبیه سازی پروژه پایتون با ما همراه باشید.

این زبان از ایده های زبان های برنامه نویس دیگر مانند زبان برنامه نویسی پایتون، رابی و سی شارپ بسیار بهره برد . این زبان برنامه نویسی طبق نظر سنجی های انجام شده جزء محبوب ترین زبان های برنامه نویسی به شمار می رود. 

ویژگی های زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟

دارای الگوی برنامه نویسی پروتکل محور

 کلاس هایی که در زبان های برنامه نویسی شی گرا و باز وجود دارند پروتکل نامیده می شود. پروتکل ها یک مزیت و برتری نسبت به کلاس ها دارند و آن عملکرد آنها است. زبان های شی گرا دارای یک نقص است و آن این است که عملیات ارث بری در آن به درستی انجام نمی شود. در حالی که در برنامه های پروتکل محور کاملا برعکس می باشد. 

داشتن اختیار در انتخاب متغیرها

گاهی پیش می آید که در هنگام کد نویسی پیغام های خطایی دریافت می کنید. کد نویسان با گذاشتن یک علامت سوال در کد های نوشته شده می توانند از هنگ کردن اپلیکیشن ها تا حدی جلوگیری کنند.

قابلیت رمزگذاری و رمزگشایی کدها

امنیت در انتقال داده ها یکی از مهم ترین کارهایی است که انجام آن ضرورت دارد، زیرا همان طور که می دانید تمام اپلیکیشن ها بر پایه انتقال داده به فعالیت می پردازد. 

اپلیکیشن ها با بسیاری از شبکه هار در ارتباط هستند و همین موضوع باعث امنیت پایین برای اپلیکیشن ها شده است، بنابراین باید امکان رمزگشایی و رمز گذاری وجود داشته باشد. ولی با استفاده از موضوع “زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟” می توان تا حد زیادی به امنیت داده ها اعتماد داشت. 

برای انجام پروژه فلوئنت و سفارش شبیه سازی پروژه فلوئنتبا ما همراه باشید.

مشکلات و چالش های برنامه نویسی iOS در ویندوز
ادامه مطلب

مزایا زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟

 

استفاده از محیط یکپارچه  Xcode

با استفاده از محیط Xcode به دلیل داشتن محیط برنامه نویسی یکپارچه، برنامه نویسان می توانند مشکلات خود را به راحتی حل کنند. یکی دیگر از مزیت های این محیط این است که می تواند از زبان های برنامه نویسی جاوا، پایتون، C و C++ پشتیبانی کند. 

7 مزیت زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟

برای فهمیدن این موضوع که مزیت های زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟ باید برخی شرایط را مورد بررسی قرار دهیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

فرایند توسعه سریع

زبان بسیار دقیق و ساده این زبان موجب شده تا برای اجرای Task ها کدنویسی به شکل کوتاه تری انجام شود. با توجه به این نکته عالی برنامه نویسان می توانند برای پیشرفت اپلیکیشن های مورد نظر بدون اتلاف وقت به فعالیت بپردازند.

پشتیبانی Apple

شرکت اپل هر روزه در حال پیشرفت است و همچنان در پی اضافه کردن ویژگی های خوب و کاربردی درباره موضوع “زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟” هستند. 

پیشرفت در عملکرد و بالابردن امنیت

آزمون های زیادی برای بررسی بهترین عملکرد این زبان برنامه نویسی ارائه شده است. این آزمون ها نشان داده عملکرد زبان برنامه نیست swift  نسبت به همتای خود Objective-C 40 درصد بهتر عمل کرده است. 

برای انجام پروژه گمز و سفارش شبیه سازی پروژه گمز با ما همراه تماس باشید.

کاهش رد پا در حافظه

برنامه نویسان همواره از کدهای موجود در کتابخانه برای توسعه اپلیکیشن ها استفاده می کنند، ولی کامپایل کردن کد از کتابخانه ها کمی کند انجام می شود. و این درحالی است که کتابخانه های داینامیک کدها را با سرعت بالاتری کامپایل می کنند. 

قابلیت همکاری دو زبان swift و Objective-C

همکاری این دو زبان به برنامه نویسان کمک می کند میزان ریسک پروژه کاهش یابد. 

مدیریت فضای حافظه

مدیریت فضای حافظه همیشه وظیفه ای به دوش برنامه نویسان بود ولی با آمدن موضوع “زبان برنامه نویسی سویفت چیست؟”  پلتفرم ios مشکلی از این جهت ندارد. امروزه در عرصه برنامه نویسی با بهره گیری از تکنولوژی ARC ردپای کد ها در حافظه از بین رفت و CPU دارای سرعت بیشتری می باشد. 

برای انجام پروژه کامسول و سفارش شبیه سازی پروژه کامسول با ما همراه باشید.

زبان برنامه نویسی کربن چیست؟
ادامه مطلب

طراحی اپلیکیشن برای تمامی دستگاه ها

کمپانی اپل برای پشتیبانی تمامی محصولات خود از جمله Apple TV ،Apple Watch، iPhone از موضوع “زبان برنامه نویسی سویفت چیست” استفاده می کند. 

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.