همه چیز درباره برنامه نویسی با کاتلین

شرایط برنامه نویسی با کاتلین چیست؟

برنامه نویسی با کاتلین چیست؟ زبان برنامه نویسی کاتلین یکی از زبان های جدید به شمار می رود و یادگیری آن به هر برنامه نویسی توصیه می شود. در واقع کاتلین جدید می خواهد جایگزینی برای جاوای قدیمی باشد و کم و کاستی های جاوا را جبران کند. 

البته این زبان برای جایگزینی جاوا و تکمیل و تمرکز روی جاوا تشکیل شده ولی می تواند روی بسترهای دیگر جاوا اسکریپت و ناتیو هم اجرا شود. گوگل رسما زبان برنامه نویسی کاتلین را به عنوان زبان برنامه نویسی اندروید معرفی کرده است.

برای انجام پروژه دانشجویی پایتون با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

رونق برنامه نویسی با کاتلین چیست؟

در حال حاضر رشد کاتلین هر روز بیشتر می شود و توسعه دهندگان آن نیز بیشتر می شوند. زبان برنامه نویسی کاتلین یک زبان با منبع باز می باشد. در قصد یادگیری برنامه نویسی اندروید را دارید به شما پیشنهاد می کنیم بهترین گزینه برای یادگیری شما زبان برنامه نویسی کاتلین است. با توجه به خصوصیاتی که در مورد “برنامه نویسی با کاتلین چیست” گفته شد باید به چند ویژگی این زبان نیز اشاره کنیم.

موضوع دیگری که می توان نسبت به آن اطلاعی کسب کرد این است که وجود پلتفرم های مختلف در برنامه نویسی با کاتلین چیست؟ در این نوع ا زبان برنامه نویسی شاهد پلتفرم های مختلفی هستیم که این موارد عبارت اند از: سمت سرور، اندروید و هرجا که جاوا اجرا میشه.

هدف از طراحی زبان برنامه نویسی کاتلین چیست؟ 

اگر بخواهیم به سوال “برنامه نویسی با کاتلین چیست” پاسخ دهیم باید گفت که، این موضوع جایگزینی برای جاوا بود یا حداقل زبانی کامل تر از زبان جاوا محسوب می شد. اما در هرصورت هرجا جاوا بتواند اجرا شود، کاتلین نیز این قابلیت را دارد.

برای انجام پروژه هوش مصنوعی با پایتون با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

آشنایی با مسیر شغلی برنامه نویسی
ادامه مطلب

قابلیت های برنامه نویسی با کاتلین چیست؟ 

قابلیت اجرای کاتلین روی بسترهای مختلف مانند جاوا اسکریپت، ناتیو اجرا توانست گاهی مهم در رفع نواقص زبان جاوا باشد. همچنین قابلیت اجرای کاتلین روی تمام سیستم عامل ها یکی دیگر از مزیت های این زبان برنامه نویسی است. 

از جمله سیستم عامل هایی که کاتلین توانایی اجرا در آن ها را دارد عبارتند از: Windows، Linux، MacOS، IOS، Android، WebAssembly.

استاتیک بودن برنامه نویسی با کاتلین چیست؟

زبان برنامه نویسی کاتلین مانند جاوا استاتیک است یعنی در موقعی که در حال کامپایل شدن است، به نوع تمامی متغیرها و شناسه باید کاملا مشخص باشد. زمانی که زبان داینامیک باشد، نوع اجرا را تعیین می کند. 

توجه به غلط املایی یک نکته بسیار مهم در زبان کاتلین محسوب می شود. زبان کاتلین زبانی منعطف است که حجم کد هایش نیز کمتر از زبان جاوا می باشد. یکی از مزیت های عالی زبان کاتلین این است که کامپایلر می تواند با توجه به بستر عملیات خروجی می تواند نوع اجرا را مشخص کند و این خود برای راحتی کار با کاتلین است. 

نوع مختلفی در جاوا وجود دارد. در کاتلین نوع فانکشن و نال قابل استفاده است. از جمله مزیت های عالی زبان های استاتیک قابلیت اعتماد، کارایی و نگهداری ابزارها به حساب می آید. 

ویژگی شی گرا و تابع گرا در برنامه نویسی با کاتلین چیست؟

هر پلتفرمی باید دارای قابلیت تابع گرایی باشد، زبان های تابع گرا به میزان زیادی مشکلات نرم افزاری را قابل حل کرده اند. برنامه نویسی فانکشنال و شی گرا دو نوع از ویژگی های بارز زبان برنامه نویسی کاتلین است. 

زبان فانکشنال نیز خود دارای ویژگی هایی می باشد این ویژگی ها عبارتند از: ساید افکت ندارند، تغییر ناپذیری یا ایمیل تیبیلیتی نیز از خصوصیات مهم در این زبان به شمارمی رود. 

برای انجام پروژه یادگیری ماشین با پایتون با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

مشکلات و چالش های برنامه نویسی iOS در ویندوز
ادامه مطلب

نکات رعایت برنامه نویسی با کاتلین چیست

ویژگی عملگرا برنامه نویسی با کاتلین چیست؟

عملگرایی در دنیای زبان های برنامه نویسی امری مهم است و بدن توجه به آن طراحی زبان های برنامه نویسی عملا فایده ای ندارد. در تعریف عملگرایی زبان باید گفت عملگرایی یعنی بتوان با استفاده از آن چیز در دنیای واقعی تغییر و تحول ایجاد کرد. 

زبان کاتلین از بسیاری از زبان های برنامه نویسی و استانداردهای لازم پشتیبانی می کند. ویژگی منبع باز داشتن داشتن سبب شده که شما با استفاده از این زبان مجبور نباشید روش یا استایل خاصی از برنامه نویسی را پیدا کنید. زبان کاتلین یک زبان دانشگاهی نیست و شما مجبور نیستید رو حوزه های جدید برنامه نویسی متمرکز شوید. 

اختصار در برنامه نویسی با کاتلین چیست؟

زبان برنامه نویسی هر چه مختصر تر باشد فهمش نیز برای برنامه نویسان تازه کار بیشتر است. هر چه  زبان برنامه نویسی مختصر باشد به مراتب بهتر است و خواندن کدهای زبان نیز راحت تر خواهد بود و زمان کمتری را صرف می کنیم. 

امنیت در زبان کاتلین

منظور از امنیت در زبان این است که جلوی بسیاری از خطاها گرفته شود. اما این کار حتما هزینه بر است ولی کار خوبی که روی زبان کاتلین انجام شده این است که خطای اشاره گر نال حذف شده است. 

کارایی در برنامه نویسی با کاتلین چیست؟

سرعت اجرا در کاتلین بالاتر از جاوا می باشد. زیرا از کد های ساده تری در آن استفاده شده است. در ضمن زمان کامپایل نیز از ویژگی های کاتلین است، یعنی کامپایل سریعتر ز جاوا است. 

برای انجام پروژه شبکه عصبی با پایتون با تیم حرفه ای سیمولنسر همراه باشید.

زبان برنامه نویسی سویفت یا swift چیست؟
ادامه مطلب

در آخر باید گفت برای یادگیری کاتلین نیازی به یادگیری جاوا ندارید. ولی اگر جاوا را بلد بوده و بعد به یادگیری کاتلین بپردازید این فرایند یادگیری لذت بخش تر می باشد. 

دیدگاه خود را بنویسید

آماده برای شروع

همین حالا درخواست بهترین فریلنسر را برای پروژه خود ثبت نمائید.